header new

piąte z rzędu zwycięstwo na zakończenie pierwszej rundy

Napisane: .

W ostatnim meczu pierwszej rundy drugoligowych rozgrywek siatkarki Katowickiego Sokoła pokonały na wyjeździe młode siatkarki Zorzy Wodzisław 3:0.

Było to ukoronowanie bardzo udanej pierwszej fazy rozgrywek, w której Sokolanki odniosły osiem zwycięstw i tylko raz schodziły z parkietu pokonane. Bilans ten pozwolił im zakończyć pierwszą rundę na pozycji lidera grupy II drugiej ligi.
Mecz w Wodzisławiu przebiegał pod dyktando bardziej doświadczonych siatkarek z Katowic. W każdym kolejnym secie już na początku akademiczki budowały sobie kilkupunktową przewagę dzięki bardzo dobrej dyspozycji w polu zagrywki. Element ten pozwalał na odrzucenie młodych Wodzisławianek od siatki i ustawienie bardzo szczelnego, punktowego bloku. Jeśli jednak gospodyniom udawało się przebić przez ,,katowicką ścianę” to piłka trafiała zazwyczaj w dobrze ustawione w obronie zawodniczki gości.
Pierwsza partia kończy się wynikiem 25:19 dla przyjezdnych i gdyby nie 10 błędów własnych akademiczek wynik byłby zdecydowanie wyższy.
Jedynie drugi set był nieco bardziej emocjonujący dla kibiców zgromadzonych w hali w Wodzisławiu. Pomimo znakomitego otwarcia Katowiczanek, które prowadziły już 8:0 gospodynie rzuciły się do odrabiania strat. Zaryzykowały zagrywką i to zaczęło przynosić wymierne efekty. W pewnym momencie tej partii Wodzisławianki wyszły nawet na jednopunktowe prowadzenie. Końcówka seta pokazała jednak, że to przyjezdne są zespołem bardziej dojrzałym siatkarsko. Skuteczna na lewej flance Bekier, a także wprowadzona na boisko Tetfejer punktowały w końcówce ze skrzydeł. Bardzo dobrze w bloku spisywały się środkowe z Katowic, które szczelnie ,,zamurowały siatkę” i dzięki temu partia druga zakończyła się zwycięstwem gości 25:21.
O trzecim secie można tylko napisać, że się odbył i zakończył wynikiem 25:12 dla Sokoła. Jak sam wynik wskazuje przewaga przyjezdnych w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła była bardzo widoczna.

Zorza Wodzisław – Sokoł’43 AZS AWF Katowice 0:3 (-19,-21,-12)

Sokół Katowice: Komisarczyk, Bekier, Baron, Kubik, Olczyk, Mulna, Jarząbek(libero),Tetfejer, Surgut, Kołodziej, Wierzbińska, Zawadzka(libero).