header new

Po meczu w Pszczynie dobra passa Katowiczanek trwa nadal…

Napisane: .

Szóste kolejne zwycięstwo zanotowały na swoim koncie siatkarki Sokoła Katowice. Tym razem ich łupem padła piąta drużyna w tabeli PLKS Dębowianka/Pszczyna.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż jest to szóste i kolejne zwycięstwo bez straty seta.

Jedynie początek pierwszej partii to wyrównana gra po obu stronach siatki. Jednak z każdą kolejną akcją uwidaczniała się przewaga przyjezdnych. Bardzo trudna, odrzucająca zagrywka Katowiczanek, wśród których prym wiodła grająca kolejne bardzo dobre zawody Renata Bekier pozwalała gościom na ustawienie szczelnego bloku, lub skuteczną obronę. Prawdziwym egzekutorem po stronie Sokolanek była Sandra Tetfejer. Jak na prawdziwą atakującą przystało była praktycznie nie do zatrzymania dla gospodyń tego meczu. Kończyła większość wystawionych do niej piłek zamykając mecz z dorobkiem 19 punktów przy ponad 80% skuteczności!!!. Do wysokiego poziomu swoich koleżanek dostosowały się również pozostałe zawodniczki z Katowic, dzięki czemu gospodynie nie miały żadnego punktu zaczepienia. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25: 20 dla akademiczek.
Druga partia to popis wspomnianej już wcześniej Bekier, która swoją atakującą zagrywką siała popłoch w szeregach Pszczynianek. Biorąc pod uwagę fakt, że zeszła ona z pola serwisowego dopiero po szóstej, kolejnej zagrywce można śmiało napisać, że przewaga którą sobie zbudowały w tym fragmencie Sokolanki to w dużej mierze jej zasługa. Ponadto mądra i rozsądna gra rozgrywającej Sokoła Wioli Komisarczyk, która widząc bardzo dobrą dyspozycję swoich skrzydłowych raz za razem uruchamiała prawy i lewy atak pozwolił na zdecydowane zwycięstwo w drugim secie drużyny przyjezdnej 25:12.
Trzeci set to dalsza dominacja gości, które grając bardzo uważnie, nie popełniając wielu błędów własnych budowały swoją przewagę. Ani przez moment finałowej partii siatkarki z Pszczyny nie były w stanie zbliżyć się do bardzo dobrze dysponowanych tego dnia Katowiczanek. Te z kolei grając swobodnie pokazały kilka bardzo efektownych akcji na siatce wbijając przysłowiowe gwoździe w parkiet gospodyń. Set trzeci kończy się wynikiem 25:18, a cały mecz zamyka się rezultatem 3:0.

PLKS Pszczyna/Dębowianka Dębowiec – Sokół’43 AZS AWF Katowice 0:3 (-20,-12,-18)

Sokół Katowice: Komisarczyk, Tetfejer, Bekier, Mulna, Kołodziej, Kubik, Jarzombek (libero), Baron, Grzechnik, Surgut, Wierzbińska, Olczyk.