Sokól 43 Katowice

Sezon letni 2016 - podsumowanie

TPL_WARP_ON .

Po zakończeniu sezonu halowego siatkarki Sokóła`43 rozpoczęły przygotowania do rozgrywek siatkówki plażowej. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy zaprocentował bardzo dobrymi wynikami w Mistrzostwach Śląska i Polski.


W Turniejach finałowych Mistrzostw Śląska zdobyliśmy srebrny medal w kat.juniorek (Goździcka Dominika/Frątczak Agata , a także 4 i 7 miejsce, oraz brązowy medal w kat.młodziczek (Mołczan Weronika/Szupka Marta).Do Półfinałów Mistrzostw Polski awansowały te 2 zespoły (1 juniorek i 1 młodziczek).
Juniorki Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski rozgrywały w Błażowej (woj.podkarpackie).Po dwóch dniach walki z przeciwniczkami i niesamowitym upałem zajęły 4 miejsce i wywalczyły awans do finału.
Natomiast młodziczki walkę o finał rozgrywały w Ostrowcu Świętokrzyskim. I one również zajęły 4 miejsce premiowane awansem do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski. Warto nadmienić, że w meczu o czołową czwórkę pokonały reprezentacyjną parę z Wieliczki.
Finał Mistrzostw Polski Juniorek rozgrywany był w Częstochowie. Nasze zawodniczki zajęły tam 7 miejsce (najlepsze ze wszystkich śląskich drużyn). Natomiast młodziczki Turniej Finałowy rozgrywały w Katowicach na boiskach Gimnazjum nr 18. One również zajęły 7 miejsce.
Warto nadmienić, że Klub nasz zorganizował największą ilość turniejów siatkówki plażowej w kategoriach młodzieżowych (5 turniejów). Z naszego Klubu do Finałów Mistrzostw Śląska awansowała również największa liczba zespołów: 3 w kat.młodziczek, 3 w kategorii kadetek i 4 w kat.juniorek. Żaden klub z woj. śląskiego nie mógł się poszczycić taką ilością zespołów grających w finałach.

 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy