Sokól 43 Katowice

Plażówka 2017

TPL_WARP_ON .

Sezon siatkówki plażowej został rozpoczęty dopiero pod koniec kwietnia. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych do treningów, zespoły szopienickiego Sokoła bardzo mocno przepracowały okres przygotowawczy. Sezon rozgrywkowy rozpoczęły młodziczki.

W Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Śląska Młodziczek rozgrywanym w dniu 21.05.2017r. na boiskach Gimnazjum nr 13 im.Huberta Jerzego Wagnera w Katowicach
wystartowało 14 zespołów.
UKS „Sokół`43 AZS AWF” Katowice w tych zawodach reprezentowało 6 par (3 z klasy II i 3 z klasy I).Niestety do Turnieju Finałowego nie awansowała żadna para.
Najbliżej awansu była para Klaudia Olejniczak i Nicola Stanik, które zajęły 5 miejsce.
W kolejny weekend wystartowały juniorki. 27 maja 2017 roku również na boiskach Gimnazjum nr 13 rozgrywano Turniej Półfinałowy Mistrzostw Śląska. W tych zawodach udział wzięło 19 zespołów. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze reprezentantki. Trzy pary awansowały do Turnieju Finałowego Mistrzostw Śląska. Na miejscu drugim w turnieju uplasowała się para Dominika Krakowczyk/Sandra Langosz, trzecie miejsce zajęła para Weronika Mołczan/Julia Włosek, a miejsce 5 zdobyła para Patrycja Bryl/Dorota Smuszkiewicz.
Kadetki rozpoczęły sezon rozgrywkowy w dniu 3 czerwca 2017 roku. W tym sezonie trenowały pod czujnym okiem wychowanki Klubu (byłej zawodniczki kadry Polski)- Natalii Płodowskiej. Oczywiście Turniej Półfinałowy Mistrzostw Śląska rozegrano na boiskach Gimnazjum nr 13.W zawodach wystartowało 16 zespołów. Sokoła reprezentowało 7 par.
Z tego Turnieju awans do zwodów finałowych mogły uzyskać trzy zespoły. Nasze drużyny spisały się bardzo dobrze. Do finału awans uzyskały dwie nasze drużyny. Pierwsze miejsce w Turnieju zajęła para w składzie Marta Szupka/Dagmara Lisowska, trzecie miejsce zdobyła para Julia Włosek/Weronika Mołczan.
Juniorki Turniej Finałowy rozgrywały 17 czerwca 2017 roku na boiskach Gimnazjum nr 18 w Katowicach. Drużyna Dominka Krakowczyk/Sandra Langosz uplasowały się na miejscu 5, na miejscu 10 uplasowały się Weronika Mołczan/Julia Włosek, a na miejscu 11 sklasyfikowana została para Patrycja Bryl/Dorota Smuszkiewicz.
Kadetki rozegrały Turniej Finałowy w dniu 24 czerwca 2017 roku na boiskach w Pszczynie. Niestety pomimo dobrego rozstawienia w drabince turniejowej żadnej z naszych par nie udało się zdobyć medalu. Najbliżej strefy medalowej uplasowała się para Marta Szupka/Dagmara Lisowska, która w tych zawodach zajęła miejsce 5, natomiast para Julia Włosek/Weronika Mołczan zajęły miejsce 9.
Para Marta Szupka/Dagmara Lisowska awansowały do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany na początku lipca w Suchym Borze na Opolszczyźnie.
Krzysztof Nowosielski

 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy