header new

II Memoriał Krzysztofa Turka 16.09.2017

Napisane: .

Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ`43” w dniu 16.09.2017r. był organizatorem Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet II MEMORIAŁ KRZYSZTOFA TURKA.
Turniej zorganizowano dla uczczenia pamięci jednego z założycieli oraz wieloletniego Wiceprezesa szopienickiego Sokoła - p. Krzysztofa Turka .

W roku ubiegłym w Memoriale startowały 4 drużyny męskiej Plus Ligi. W tym roku w zawodach uczestniczyło 6 kobiecych drużyn: Asotra MKS –MOS „Płomień” Sosnowiec, KS „Olimpia” Jawor, KS „Polonia” Łaziska Górne, KPKS „Halemba” Ruda Śląska, UKS „ Spartakus” Zabrze oraz gospodynie turnieju- UKS „SOKÓŁ`43” SMS AZS AWF Katowice.
Zawody rozgrywano w hali OS „Szopienice”. Mecze eliminacyjne rozgrywano w dwóch grupach (jednocześnie).
KS „Polonia” Łaziska Górne - UKS „SOKÓŁ`43” SMS AZS AWF Katowice 2:0
Następnie na boisku głównym rozgrywano mecze o poszczególne miejsca w Turnieju.
W meczu o 5 miejsce KS „Polonia” Łaziska Górne pokonała UKS „ Spartakus” Zabrze 2:0, w meczu o 3 miejsce Asotra MKS –MOS „Płomień” Sosnowiec wygrał z KPKS „Halemba” Ruda Śląska 2:1, natomiast w finale Turnieju po bardzo emocjonującym meczu KS „Olimpia” Jawor pokonała w stosunku 2:1 gospodynie zawodów UKS „SOKÓŁ`43” SMS AZS AWF Katowice.
Na zakończenie Turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, a najlepsi zawodnicy w poszczególnych drużynach statuetki.
Turniej zorganizowano dzięki wsparciu Wydziału Sportu i Turystyki UM Katowice oraz firm „Pro-Wellness”, „Arad” i DH „Model”.
Organizatorzy zapewniają, że za rok odbędzie się kolejny III MEMORIAŁ KRZYSZTOFA TURKA.