header new

Wrocław zdobyty ,,Do play-off-u jeden krok….”

Napisane: .

Bardzo cenne zwycięstwo nad zespołem Gwardii Wrocław odniosły w rozegranym awansem meczu siatkarki Sokoła Katowice. Ogromnie zdeterminowane i ciągle walczące o awans do najlepszej czwórki Katowiczanki pokonały zespół z Wrocławia na ich terenie w stosunku 3:1.

Mecz może nie stał na najwyższym poziomie, ale za to ładunek emocjonalny tego spotkania był tak ogromny, że można byłoby obdarzyć nim kilka meczów razem wziętych. Dotyczy to oczywiście Sokolanek, które grając pod ogromną presją dały sobie doskonale radę wygrywając na trudnym terenie za trzy punkty.

Pierwszy set pokazał, że grające swobodnie wrocławianki nie będą łatwym przeciwnikiem. Nie mając nic do stracenia młode gwardzistki ryzykowały w polu zagrywki, co dawało im przewagę sytuacyjną nad drużyną przyjezdnych i pozwalało utrzymywać kontakt punktowy z rywalkami. W końcówce pierwszej partii kilka kontrowersyjnych decyzji sędziowskich na korzyść gospodyń doprowadziło do bardzo emocjonującej końcówki, w której więcej szczęścia miały zawodniczki Gwardii i to one wygrały 28:26.

Drugi i trzeci set to już zdecydowanie lepsza gra Katowiczanek, które uporządkowały swoje działania i konsekwentnie budowały przewagę. Bardzo dobrze i skutecznie w ataku grały skrzydłowe przyjezdnych(Gasidło, Baron, Tetfejer) i dzięki temu zachowywały cały czas kilkupunktowe prowadzenie. Mądrze kierowała grą swoich koleżanek rozgrywająca Sokoła Wioletta Komisarczyk, która wystawiała piłki do wszystkich stref gubiąc często blok gospodyń. Zwycięstwo w drugim secie 25:20 i w trzecim 25:19 było jak najbardziej odzwierciedleniem przewagi jaką miały akademiczki z Katowic.

Czwarta partia również układała się pod dyktando drużyny z Górnego Śląska, która utrzymywała bezpieczną przewagę 3-4 punktów. Sytuacja zmieniła się kiedy przy stanie 20:17 dla przyjezdnych popełniły one kilka kolejnych prostych błędów i nagle na tablicy wyników pojawił się remis 20:20.

Od tego momentu rozpoczęły się ponownie duże emocje, które trwały już do końca tego seta. Na szczęście więcej zimnej krwi zachowały Sokolanki, które dzięki skutecznemu blokowi (Sandra Tetfejer) i punktowym atakom z lewej flanki Oli Baron zakończyły tę partię 25:22 i wygrały cały mecz 3:1.

Dzięki temu zwycięstwu i zdobytym trzem punktom przez Katowiczanki, o tym kto awansuje do najlepszej czwórki i będzie miał możliwość gry w fazie play-off zadecyduje ostatni mecz rundy zasadniczej rozegrany w Katowicach 15 Lutego, w którym to Sokolanki podejmą drużynę Olimpii Jawor. Zapowiadają się ogromne emocje!!!.Początek spotkania o godzinie 16.00.

Gwardia Wrocław – Sokół ’43 AZS AWF Katowice 1:3 (26,-20,-19,-22)

Sokół Katowice: Gasidło, Tetfejer, Komisarczyk, Kołodziej, Bejga, Baron, Szajer (libero) oraz Surgut, Mulna, Płatek, Rudzka, Kuliś.