header new

Sensacyjna wygrana Sokoła w Gliwicach

Napisane: .

Sensacyjnym wynikiem zakończył się pierwszy mecz fazy play off w Gliwicach, gdzie miejscowy KŚ AZS Politechniki Śl. w Gliwcach przegrał zespołem Sokoła 43 AZS AWF Katowice 2 : 3 (22;25, 25;12, 25;17, 24;26, 10;15).

Ku zaskoczeniu licznie zgromadzonej publiczności pierwszy set zakończył się pewną wygraną Sokolanek. Oglądając drugi set można było uznać, że ten pierwszy to zwykły wypadek przy pracy, wygrana gliwiczanek do 12 wskazywała, że zanosi sie na srogie baty dla Sokoła. Trzeci przebiega podobnie, wygrywają gospodynie z mniejsza przewagą, ale pewnie. W czwartm secie znów pewniej grają gliwiczanki, nie pozostawijąc złudzeń przyjezdnym, kto wygra ten mecz. Szalejący KLUB KIBICA SOKOŁA nie dawał jednak za wygraja i ustawicznie dopingował katowiczanki. Gospodynie cały czas miały cztero, pięcio punktową przewagę przy stanie 20 : 16 stało sie coś bardzo dziwnego, gliwiczanki straciły kilka punków pod rząd. Pogubione gospodynie nie potrafiły zrozumieć co się dzieje, Sokolanki wykorzystały przestój gospodyń doprowadziły do remisu, później zdobyły jescze dwa bezcenne punkty i ... wygrały 26:24. Gospodynie nie otrząsnęły się juz do końca meczu. Tie breaka pewnie wygrały Sokolanki 15 do 10 i cały mecz 3 : 2. Jutro o godzinie 11 kolejne spotkanie. Gratulacje dla zawodniczek, a Marta Mulna sprawiła sobie wspaniały prezent urodzinowy.